Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

BLOG

 • Genç Müslümanlar Teşkilâtı

  Tutuklananların büyük bölümü hapis cezasına çarptırılmış, bir bölümü sorgulandıktan sonra, bir bölümü ise sorgulanmadan idam edilmiştir. O dönemde teşkilâtın kurucularından olan Esad Karacozoviç ve Mustafa Busulaciç’in de içinde olduğu 13 kişi katledilmiştir. Boşnak Müslümanların haklarını en ön cephede savunan bu kişilerin günümüzde dahi nerede gömülü oldukları bilinmemektedir.

  04/12/2020
 • Tarihe yolculuğumuzu sağlayan yapılar : Müzeler

  Dünyanın en ünlü müzelerinde yüz binlerce eser sergilenmektedir. Dönem dönem kronolojik olarak sergilenen eserler, gelen ziyaretçileri her zaman büyülemeyi başarmışlardır. Müzeler sadece devletlerin değil, aynı zamanda milletlerin de hâfızalarını tâzelemektedirler.

  20/08/2020
 • Bilinmesi Gereken 15 Bosnalı Yazar

  Sizin için seçtiğimiz 15 Bosnalı yazarı kısaca tanıtalım ve Bosnalı yazarların penceresinden beraber bakalım istedik.

  07/08/2020
 • BOĞAZDA BİR GÜZEL  –  AYA SOFYA 

  Bosna-Hersek`in önemli medya basın kuruluşlarından Dnevni Ayaz 25 Temmuz 2020 tarihli gazetesinde Arkeolog ve tarihçi Adnan Muftarević`in yazısına yer verdi. Sizler için çevirisini yaparak yayınlıyoruz...

  27/07/2020
 • Bezistan

  Bu videomuzda sizlere, Saraybosna`da bulunan Bezistan`ların hikayesini anlatıyoruz. Kurulduğu dönemin ticarethaneleri, takas merkezleri hatta AVM`leri olan bu yerlerin doğuşu, gelişimi sonrasının hikayesini sizlerle paylaşıyoruz. Videomuzu beğendiyseniz ve benzer videoların devamını istiyorsanız, kanalımıza abone olmayı, yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın.

  28/05/2022
 • Ayvaz Dede

  Ayvaz dede, Akhisar'dan gelen ve Bogomiller`in yaşadığı bu dağı kendine yurt edinmiş bir Alperen derviştir.Efsanesi öyle güçlü olmuştur ki Boşnaklar için özel bir sembole sahip olmuştur.

  15/06/2019
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et